Silje tatt ut til sprint og mellom i VM

Postet av Asle Jahren den 9. Jul 2018

Første gang publisert 9.juli 2018

Bilde fra VM-arrangøren i Latvia

Silje får for første gang løpe en individuell skogdistanse i orienterings-VM. Norges Orienteringsforbund tok henne ut både til individuell sprint og mellomdistanse i VM i orientering i Latvia i begynnelsen av august.

Silje ble veid og funnet for lett da landslaget ble tatt ut i fjor høst. Silje fortsatte likevel å satse utenfor landslaget, og har kjempet seg til mange representasjonsoppgaver denne sesongen. Da uttaket til årets VM i Latvia kom, fikk hun to nye.

På laget finner vi også Eskil Kinneberg fra Gjerdrum, som er tatt ut til alle tre skogdistansene.

 

Her er uttaket slik Norges Orienteringsforbund presenterer det på sin hjemmeside:


Norges lag:

Sprint
Damer
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Silje Ekroll Jahren, Raumar OL
Ingjerd Myhre, Kongsberg OL

Herrer
Jon Aukrust Osmoen, Nydalens SK
Trond Einar Moen Pedersli, OL Trollelg
Håkon Jarvis Westergård, Varegg Fleridrett

Reserver:
Kristine Fjellanger, Varegg Fleridrett
Dag Blandkjenn, Kristiansand OK

Sprintstafett
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Øystein Kvaal Østerbø, Bækkelagets SK
Jon Aukrust Osmoen/Håkon Jarvis Westergård/Trond Einar Moen Pedersli er alle aktuelle
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL

Reserver:
Silje Ekroll Jahren, Raumar OL
Jon Aukrust Osmoen/Håkon Jarvis Westergård/Trond Einar Moen Pedersli (de to som ikke blir uttatt er reserver)

Mellomdistanse
Damer
Marianne Andersen, Kristiansand OK
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Silje Ekroll Jahren, Raumar OL

Herrer
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg
Olav Lundanes, Paimion Rasti

Reserver:
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Skogsstafett
Damer
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Marianne Andersen, Kristiansand OK
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL

Reserve: Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK

Herrer:
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg
Olav Lundanes, Paimion Rasti

Reserve:
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Langdistanse
Sigrid Alexandersen, NTNUI
Andrine Benjaminsen, Lillomarka OL
Kamilla Olaussen, Fredrikstad SK

Herrer:
Magne Dæhli, Halden SK
Eskil Kinneberg, IFK Göteborg
Olav Lundanes, Paimion Rasti
Gaute Hallan Steiwer, Fredrikstad SK

Reserver:
Marianne Andersen, Kristiansand OK
Yngve Skogstad, Frol IL

Hjemmesiden til arrangementet

Program VM i Latvia:
4.august- sprint, kvalifisering og finale
5. august- sprintstafett
7.august – mellomdistanse
9.august-stafett
11.august - langdistanse




Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.